Labská stezka: Plánujeme I

Jet po pravém břehu nebo po levém ? Jet z Čech k moři nebo obráceně ? Kolik km denně ujedeme ? Kde a jak spát ? Jak se stravovat ? Co a do čeho si zabalit. Brašny nebo nákladní vozík ? Spousta otázek na které postupně hledám odpověď…

Poté co jsme na YouTube přehráli snad všechny možné videa na téma Labská stezka ( některé jsme si pouštěli i opakovaně ) , přečetli spoustu zajímavých cestopisů z této stezky a v neposlední řadě zjišťováním informací z oficiálních stránek jak v češtině tak v německém jazyce máme téměř jasno.

Naši cestu započneme v Cuxhaven. Pojedeme tedy od ústí řeky Labe do Severníhomoře, ze “zimy”, protože teplota v Cuxhavenu se pohybuje na začátku července přes den okolo 19° C a teplota moře je jen o desetinu stupně méně vzhůru do Česka. Proč ? Protože severozápadní vítr je krutý, počítej lásko má s tím… Je lepší jet s větrem v zádech, než celý den poslouchat své dítě monolog na téma kdy už přestane foukat.

Výhodou Labské stezky je, že nabízí spoustu možností jak ji projet, jen na nás záleží zda pojedeme část našeho cykloputováni po levém nebo po pravém břehu řeky Labe. Cestu budete volit jednak podle toho, co na které straně bude zajímavého, ale i podle dostupnosti kempů v dané oblasti pro daný den naší cesty. Z 1200 km, které nabízí projedeme trasu o vzdálenosti cca 820 km. Bude-li nám přát počasí a půjde vše podle plánu, vrátíme se zpátky do Česka za 11 dnů. Pokud najdeme dostatek sil, pokusíme se z Děčína pokračovat v touláním po Čechách a v ideálním případě dojedeme až do Prahy.

Nějaká vize se už rýsuje, je na čase začít kreslit mapu…